ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Eylül 2013 Perşembe 10:51

Ağrı’da ilk 8 proje imzalandı

Ağrıda ilk 8 proje imzalandı


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) yürüttüğü hibe programı kapsamında, Ağrı’da sözleşme imzalamayı hak kazanan ilk 8 projenin imzaları atıldı. TKDK Ağrı İl Koordinatörlüğü’nde düzenlenen imza törenine İl Koordinatörü Alihaydar Yiğit, proje sahipleri ve kurum personeli katıldı.

Süt üretimi ve arıcılık alanlarında gerçekleştirilecek olan projelerin toplam yatırım tutarı yaklaşık 4,2 milyon lira. Başvuruları 9. ve 10. çağrı döneminde yapılmış olan projelerin Ağrı’daki diğer yatırımcılara da örnek olması bekleniyor. İlk olmanın heyecanını ve gururunu yaşadıklarını ifade eden proje sahipleri kendilerinden sonra proje yapmak isteyen çok kişi olduğunu ifade etti.

2012 yılından beri faaliyette olan TKDK Ağrı İl Koordinatörlüğü şimdiye kadar iki dönemde proje kabul etti ve halihazırda başvuru çağrı ilanına çıkmış durumda. 31 Ekim'e kadar proje başvurularını kabul edecek. Süt ve et üreten tarımsal işletmelere yönelik projelere yüzde 65'e kadar hibe desteği sağlanırken, et-süt işleme, kırsal turizm, arıcılık ve yerel ürünlerin işlenmesi gibi projelere ise yüzde 50 hibe desteği sağlanıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER