ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 16:44

Ağrı’da Amatör Spor haftası kutlamaları yapılacak

Ağrıda Amatör Spor haftası kutlamaları yapılacak


Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Amatör Spor Haftası nedeniyle bir dizi programlar düzenleyecek.

    Amatör Spor Haftası Etkinlikleri çerçevesinde düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının özendirilmesi amacı ile 30 Eylül–6 Ekim tarihleri arasında Amatör Spor Haftası çeşitli spor faaliyetiyle kutlanacak.

    Ağrı’daki kutlamalara bir hafta boyunca devam edecek. Program çerçevesinde; voleybol, badminton, atletizm, tekerlekli kayak, basketbol, yüzme branşlarında müsabakalar düzenlenecek.

    İl müdürü vekili Cemil Budak, “Amatör Spor Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin, bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması, spora katılımın en üst seviyede sağlanması, haftanın anlam ve önemine ilişkin etkinlikle spor bilincinin ve kültürünün oluşturulması gerekmektedir. Bütün halkımızı programlarımıza davet ediyoruz." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER