ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Mart 2014 Çarşamba 12:21

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Dursun, görevine başladı

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Dursun, görevine başladı


Erzurum İl Milli Eğitim Şube Müdürü iken Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Hatem Dursun, yeni görevine başladı.

Dursun, “Doğunun güzide şehirlerinden olan Ağrı’da, 18 Mart gibi tarihimiz açısından önemli bir günde göreve başladığımdan dolayı da büyük bir mutluluk duymaktayım. İnsanla ilgili, insana ait her şey eğitimle başlar ve eğitimle anlam kazanır. Ağrı halkı ve eğitim camiasıyla birlikte yürüyeceğimiz bu yolda ilk günün heyecanı ve gayretiyle çalışmalarımıza başlayacağız. Bu yolda bize düşen tüm sorumluluklarımızı zamanında ve layıkıyla yerine getirmek için çağımızın gerektirdiği her türlü donanım ve bilgiye sahip olmamız gerektiğinin bilincinde olarak yeniliklere açık, şeffaf, katılımcı ve takım ruhuyla çalışarak eğitim faaliyetlerimize devam edeceğiz. Eğitim ve öğretimde Ağrı ilimizin başarı durumunu daha yukarılara taşımak için günün şartlarına göre yeni stratejiler geliştireceğiz. Hedefimiz; çocuklarımıza ve gençlerimize daha iyi bir gelecek hazırlamaktır. Bu da ancak iyi bir eğitim ortamının hazırlanmasıyla mümkün olabilir. Eğitim ortamının hazırlanması için fiziki yapının yanında veli, öğretmen ve öğrenci hususuna dikkat çekmek isterim. Bilindiği üzere bu üçlü birbirinin mütemmimidir.” dedi.

Velilere de önerilerde bulunan Hatem Dursun, “Ülkemizde yapılan araştırmalarda çocuğun dersi sevmesinde yüzde 30’u öğretmeni etkili görmekte, yüzde 70’i de veli ve çevreyi etkili görmektedir. Sizler, çocuğunuza iyi bir çalışma ortamı hazırlarsanız ve çocuğunuzun çalışıp çalışmadığını kontrol ederseniz, çocuğunuzun eğitimiyle alakalı olursanız, öğretmenlerimizin işini büyük ölçüde kolaylaştırmış olursunuz. Sizler, bizler ve bütün eğitim çalışanları olarak hep birlikte el ele vererek çocuklarımızın geleceğini inşa edelim.” diye konuştu.

Ağrı’da eğitim başarısını bütün paydaşlarla el ele, gönül gönüle vererek üst seviyelere çıkarmak için çalışacaklarını da dile getiren Dursun, “Görev yapacağım süre içinde tüm yönetici arkadaşlarıma, öğretmenlerime, Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçe milli eğitim müdürlükleri çalışanlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına, basın mensuplarına ve Ağrı halkının bizlerden yardım ve desteklerini esirgemeyecekleri düşüncesiyle şimdiden hepsine teşekkür ederim.” şeklinde konuştu
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER