ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2014 Cumartesi 18:09

AGD ödüllü 'Siyer-i Nebi' yarışması düzenledi

AGD ödüllü Siyer-i Nebi yarışması düzenledi


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Manavgat Temsilciliği tarafından liseler arası ödüllü ‘Siyer-i Nebi Yarışması’ düzenlendi.

AGD Başkanı Mehmet Gayretli, yaptığı yazılı açıklamada, Manavgat Çağlayan İlkokulu'nda yapılan yarışmaya Manavgat'tan bay bayan 300 lise öğrencisinin katıldığını bildirdi. Gayretli lise öğrencilerinin Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s) hayatı hakkında daha hassas ve daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamak ve örnek bir nesil yetiştirmek amacıyla bu yarışmayı düzenlediklerini kaydetti.

Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi tarafından başlatılan yarışmanın tüm yurtta yapıldığını belirten Gayretli, "Yarışmamız aynı anda tüm Türkiye genelinde yapıldı. Yarışmamızda Manavgat'tan 300 öğrencimiz katıldı. 'Peygamberimizin Hayatı’ isimli kitaptan 80 soru soruldu. Yarışmamızın sonuçları 9 Mayıs Cuma günü açıklayacağız." dedi.

Yarışmada dereceye girecek öğrencilere başta umre olmak üzere çeşitli hediyelerin verileceklerini ifade eden Gayretli, şu bilgileri verdi: "Yarışmada birinci olan yarışmacıya umre, ikinci olan yarışmaya dizüstü bilgisayar, üçüncü olan yarışmacıya tablet PC, dördüncü ve onuncu arası 6 yarışmacıya kol saati ve 10 ve 25. arası 15 yarışmacıya kitap seti hediye edilecektir." dedi.


KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER