ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ağustos 2013 Pazar 12:42

Afyonkarahisarlılar Yenimahalle’de buluştu

Afyonkarahisarlılar Yenimahallede buluştu


Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, İlkadım Düğün Salonu’nda Afyonkarahisarlı vatandaşlarla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Belediye ile Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği geleneksel iftar yemeğine, Afyonkarahisarlılar yoğun ilgi gösterdi. Yenimahalle Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen yemekte vatandaşlar, yeni dostluklar kurup uzun sohbetler etti. 7’den 70’e her yaştan insanın katıldığı, bu yıl 5’incisi düzenlenen iftar yemeği dualarla başladı. Salona girdiğinde hemşehrilerinden uzun alkışlar alan Yaşar’a ilgi büyük oldu. Yaşar’la hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen konuklar uzun kuyruklar oluşturdu.

“YAŞAR İÇİMİZDEN BİRİ”

Kendisi de Afyonkarahisarlı olan Yaşar, ‘içimizden biri’ sözleriyle sahneye davet edildi. Başkan Yaşar, “Cumhuriyet’in kurtuluş ili olan Afyon’un değerli vatandaşlarıyla Cumhuriyetin kuruluş ili olan Ankara’da sizlerle birlikte olmaktan onur duyuyorum. Ramazan’ın ruhunu, birliğini, paylaşımını, daha nice senelerce herkesin huzur içinde yaşayabileceği Ramazanlar olmasını temenni ediyorum. Buraya siyasi konuşma yapmaya değil sizlerle birlik olmak için geldim. Hemşehri derneklerine her zaman fazla önem veriyorum. Elimizden geldikçe yanınızda olmaya çalışıyorum. Bu Ramazan’da da birlikte iftarımızı yaptık. Ettiğimiz dualar, kıldığımız namazlar kabul olsun.” diye konuştu.

İftar yemeğine MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, çok sayıda üst düzey bürokrat ve dernek üyeleri katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER