ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 15:18

Afyonkarahisar'da 2.cadde trafiğe kapatılıyor

Afyonkarahisarda 2.cadde trafiğe kapatılıyor


Afyonkarahisar Belediye Meclisi, Dumlupınar 2. Cadde'nin 14.00-23.00 saatleri arasında trafiğe kapatılması yönünde karar aldı. İl Trafik Komisyonu'ndan çıkan karar doğrultusunda konu meclis gündemine taşındı. Şehir kamuoyunun da merakla beklediği konuyla ilgili fikir birliğine varan meclis üyeleri, caddenin saat 14.00-23.00 saatleri arasında trafiğe kapatılması yönünde karar aldı.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Trafik Komisyonu'ndan karar beklenmesi ve TEDAŞ'la yaşanan birtakım pürüzler nedeniyle caddenin trafiğe kapatılma sürecinin bugüne kadar uzadığını belirtti. Çoban, "Bizim cadde üzerinde yaptığımız uzaktan kumandalı bariyer sistemlerinin direkleri 2 ay önce bağlanabildi. TEDAŞ kendi kriterleri doğrultusunda bazı eksiklikler buldu ve nihayet 2 ay önce abone olup sistemi kurduk. Ayrıca İl Trafik Komisyonundan karar çıkmasını bekliyorduk." dedi.

Trafiğe kapatılacak zaman aralığının, cadde üzerinde bulunan dükkânlar ve meskenler dikkate alınarak belirlediklerini ifade eden Çoban, “Cadde üzerinde çok sayıda dükkân ve mesken bulunduğu için esnafımızın mallarını indirip bindirebilmesi, vatandaşımızın eşya taşıması ve diğer işlerini yapabilmesi için saat 14.00'a kadar zaman tanıdık. Vatandaşlarımız lütfen büyük illerdeki trafiğe kapalı caddelerle burayı karıştırmasınlar. Çünkü oralarda caddelerde bir tane bile ev yok. Bizim caddemizde ise 7 katlı apartmanlar var. Bunları düşünmek zorundayız. O yüzden böyle bir saat aralığı belirledik." diye konuştu.

Cadde üzerinde park yapılmasının hem vatandaşa hem de parkelere zarar verdiğini belirten Başkan Çoban, park yapılmasını engellemek için gerekli tedbirleri de aldıklarını anlattı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER