ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 11:35

Afyon’da 112 Acil’in hizmet standardı yükseltiliyor

Afyonda 112 Acilin hizmet standardı yükseltiliyor


Karayollarının kavşak noktasında olan Afyonkarahisar’da en çok ihtiyaç duyulan birimlerinin başında gelen 112 Acil'in hizmet binası ve personelinin standartları sürekli yükseltiliyor.

Afyonkarahisar Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, 112 personeline ve 16 katılımcıdan oluşan Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) personeline 2 ayrı salonda aynı anda 23-27 Eylül 2013 tarihleri arasında eğitim düzenleneceğini kaydetti.112 personeli için hedeflenen kalite standartlarının üstüne çıkmayı hedeflediklerini belirten Yemenici, “İl sağlık müdürlüğü personelini bu ay 3 grup olarak eğitimlere aldık. Önümüzdeki aylarda da devam edecek olan eğitimlere Afyonkarahisar 112’nin kendi eğitmenleri dışında başta Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin (AKÜ) Acil Tıp Anabilim Dalı öğretim üyeleri ve Kamu Hastaneler Birliği'nden de uzman doktor eğitimciler destek veriyor.” dedi.Yemenici, eğitimlerin hız kesmeden devam edeceğini belirterek, hastalara daha iyi hizmet vermek için bu eğitimlerin çok önemli olduğunu anlattı.

Yemenici, “Afyonkarahisar kavşak noktada olması nedeniyle özellikle 112 hizmetleri en çok ihtiyaç duyulan birimdir. Diğer illere örnek olacak bir eğitim programını gerekli teçhizatlarla, konforlu bir ortamda veriyoruz. Bu eğitimler, okuldaki öğrendiklerimizin yanına artı bir değer katacaktır. Bu bilgileri sahaya çıktığımız zaman da uygulama imkânımız var elbette. Dolayısıyla bütün bunlar bizim daha eğitimli ve bilgili bir personel olmamızı sağlayacak.” diye konuştu.

Necip Yemenici, 112 istasyonlarının çoğunun yenilendiğini belirterek verilen hizmet kalitesinin de sürekli yükseltildiğine dikkat çekti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER