ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 15:54

AFMEYAD’ın 100 üyesi kan bağışında bulundu


Afyon Memur Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AFMEYAD) üyeleri, Kızılay Haftası münasebetiyle kan bağışında bulundu. Kızılay’ın "Güvenli Kan Bağışı" projesi kapsamında yürüttüğü çalışmalara destek veren dernek üyeleri, Yeşil Cami önündeki otobüste sırayla kan verdi. Üyelere, kan bağışından dolayı teşekkür belgesi verildi.

AFMEYAD Başkanı İsmail Barut, yaptığı açıklamada sosyal ve kültürel faaliyetlerle üyelerini sürekli canlı tutmayan çalışan derneğin, toplum duyarlılıklarına da sessiz kalmadığını söyledi. Barut, “Kan, günümüzde en çok ihtiyacı hissedilen konuların başında geliyor. Bu konuda toplumda bir hassasiyet, bir farkındalık oluşturulması gerekiyor. Gün geçmiyor ki televizyonlardan ya da belediye hoparlöründen kan ilanları verilmesin. Bir gün kendimize ya da bir yakınımıza acil kan ihtiyacı olabileceğini unutmamız gerekiyor.” dedi.

Kızılay Kan Bağış Merkezi Doktoru İbrahim Serkan Özdemir de AFMEYAD üyelerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederek, “Bize müracaat olduğu sürece mobil ekibimizle insanların ayağına kadar giderek kan bağışı yapmalarına vesile oluruz. Kanın sadece kampanya dönemi değil, diğer günlerde de bir ihtiyaç olabileceği algısını oluşturmamız gerekiyor. Bizi kim çağırırsa ayağına gidiyoruz.” şeklinde konuştu. Dr. Özdemir, Afyonkarahisar’da kan bağışına vatandaşların oldukça duyarlı olduğunu ancak ihtiyacın da giderek arttığının unutulmaması gerektiğini söyledi.

Kan bağışından sonra toplu fotoğraf çektirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER