ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ağustos 2013 Çarşamba 11:47

AFAD: Depoda çalışan 5 görevlinin sağlığı iyi


Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Kırıkkale – Kayseri yolu 30. kilometresindeki Hasandede beldesi yakınlarında bulunan Makine Kimya Endüstrisi’ne ait mühimmat deposundaki patlama sonrası meydana gelen yangının kontrol altına alındığı ve soğutma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi. Ayrıca, depoda çalışan 5 güvenlik görevlisinin sağlık durumlarının iyi olduğu vurgulandı.

AFAD’dan yapılan açıklamada, "Patlama, çevrede orman yangınına neden olmuş olup, Başbakanlık AFAD koordinasyonunda bölgeye Ankara, Çorum, Çankırı, Yozgat, Kırşehir ve Kırıkkale’den toplam 25 itfaiye aracı, 206 itfaiye eri, 2 ekskavatör, 8 tanker, 4 kepçe, 1 köpük kulesi, 1 adet yükselen merdiven, 40 yangın söndürme aracı, 4 adet ambulans ve 1 UMKE ekibi sevk edilmiştir. Ayrıca Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile MKE, TÜPRAŞ, DSİ, Karayolları Genel Müdürlüğü ve bazı özel işletmelere ait ekip ve ekipmanlar da çalışmalara katılmıştır." denildi.

Patlama sonrası çıkan yangının söndürüldüğü, soğutma çalışmaları devam ettiği belirtilerek,
"Şu ana kadar herhangi bir ölü, yaralı ve kayıp ihbarı ulaşmamış olup, depoda çalışan 5 güvenlik görevlisinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilmiştir." ifade edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER