ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2014 Perşembe 17:01

Adliye çalışanları yeni sendika şubelerine kavuşuyor


Türk Kamu Sen’'e bağlı Büro Sen'e üye olan Erzurum il merkezi ve ilçelerde görev yapan adliye personeli kendi sendika şubelerini kurmak için kolları sıvadı.

Türk Büro Sen, tüzüğü gereği 400 üyeyi bulması halinde şube kurabilmesi gereken kurumlar içerisinde bulunan adliye personeli, 413 üye sayısına ulaştı. Önceki dönem Büro Sen Erzurum şube başkan yardımcılığı yapan ve seçimlerde başkanlığa aday olan Mucip Yazıcı, kongreyi kaybetmişti. Yazıcı, daha aktif olarak sendikal çalışmalarda bulunmak amacıyla yeni şube kurduklarına dikkat çekerek,"Tüzük gereği seçim sonrası üye yapmaya başladık. Erzurum Merkez Adliye, İlçe Adliyeleri, Bölge İdare Mahkemesi, İstinaf Mahkemesi ve Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğünde görev yapan personel arkadaşlarımızla konuştuk, şu anda 413 üye yaptık. 15 şubat sonrası bu sayı 460 olacaktır. Çünkü yine kanun ve yasa gereği istifa süresi 30 gündür. Diğer sendikalardan istifa eden personel üyelik formları 15 şubat ta kayıt yapılacaktır." dedi.

Türk Büro Sen Erzurum Adliyesi İş yeri Baştemsilcisi Erkan Sancak, İşyeri Temsilcisi Mehmet Kasapoğlu ve Mucip Yazıcı, 413 üye yaptıklarını belirterek 2 Nolu Adliye Şubesini kurmak için Türk Büro Sen Erzurum Şubesine yazdıkları şube kurma yazısını getirerek, başkan Gani Harmandar'a teslim ettir. Türk Büro Sen Genel Merkezi'nin de onay vermesi sonrası 6 ay içerisinde adliye personeli kendi sendika şubesini kuracak.

SANCAK, ŞUBEYİ EN KISA ZAMANDA KURACAGIZ.

Türk Büro Sen Adliye İşyeri Baştemsilcisi Erkan Sancak, "Bugün 413 üyemiz mevcut. 15 şubat sonrası bu sayı 460 olacak. Adalet Bakanlığı'na bağlı Erzurum merkez ve ilçelerinde 506 personel var. Genel merkezin şube kurma onayı sonrası 6 ay içerisinde seçim yapılacak. Seçime kurucu üyeler Mucip Yazıcı, Erkan Sancak, Mehmet Kasapoğlu, Çoşkun Candan, Adem Polat, Adem Güven Sevniç ve Cüneyt Kicır genel merkezin onayı sonrası en kısa zamanda seçime götürerek adliye şubesini kuracağız. 6 aylık süreyi ilk haftalarda kullanarak vakit kaybetmeden şubemizi açmayı planlıyoruz." diye konuştu.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER