ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 21:28

Adıyamanlılar Büyükaslan’a ziyaret

Adıyamanlılar Büyükaslana ziyaret


Merkezi İstanbul'da bulunan Adıyamanlılar Vakfı yönetim kurulu üyeleri, Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’ı ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İstanbul’da 1996 yılında kurulan ve eğitim, kültür ve yardım konularında birçok faaliyet gerçekleştiren Adıyamanlılar Eğitim Kültür ve Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanı Ömer Özkartal, Vakıf Onursal Kurucu Üyesi olan Mahmut Göksu, iş adamı Ramazan Aksoy, Salih Kaya ve Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Üyesi Ali Şahin, Belediye Başkanı M. Necip Büyüklaslan’ı ziyaret etti.

Adıyamanlılar Vakfı'nın istişare toplantısını Adıyaman'da gerçekleştirdiklerini dile getiren Vakıf Başkanı Ömer Özkartal, Başkan Büyükaslan’ın, başarılı çalışmaların altında imzasının bulunduğuna dikkat çekti. Özkartal, “Adıyamanlılar Vakfı, İstanbul'da kurulmuş ve biz 3 gündür Adıyaman’dayız. Başkanımız, bize sağ olsunlar yaptıkları hizmetleri anlattılar. Ardından akşamüstü kaleye giderek, oradaki çalışmaları yakından gördük. Kalenin yeni çehresini gördük ve başkanımızdan konu hakkında bilgiler aldık. Bizler sayın başkanımızın yapacağı tüm hayırlı işlerde kendilerine, başarılı olmaları için dua ediyoruz. Aynı zamanda buna eminim ki Adıyamanlılar da kendisine, yapacağı başarılı çalışmalar için dua ediyorlardır. Bizler de bu anlamda bir sivil toplum kuruluşu olarak, Adıyamanlılar Vakfı da İstanbul’da da olsa buradaki şubesi maharetiyle Adıyaman’daki hayırlı hizmetleri devamlı destekleyerek, onların gözü kulağı olmaya devam edecektir. Başkanımız M. Necip Büyükaslan’a, bundan sonraki hizmetlerinde başarılar diliyoruz.” dedi.

Vakıf Onursal Kurucu Üyesi Adıyaman eski Milletvekili Mahmut Göksu da Başkan Büyükaslan’ın, Ankara'ya her gidişinde kendilerini mutlaka ziyaret ettiklerine dikkat çekti. Göksu, şöyle dedi: “Bugün İstanbul Adıyamanlılar Vakfı olarak Adıyaman’dayız, zaman zaman vakıf kurucusu arkadaşlar ile Adıyaman’a gelerek, ilimizde bir takım ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Daha önceden yapmış olduğumuz program gereği, bugün de vakıf kurucuları olarak Adıyaman’dayız. Üç gün önce başlayan ziyaretimizde, Samsat ilçemizde bulunan Sahabe Saffan Bin Muattal hazretlerinin türbesini ziyaret ettik. Yapılacak olan külliye konusunda ilgililerden bilgiler aldık. Ardından, Kâhta ve Gerger ilçelerinde birtakım görüşmelerde bulunduk, bugün ise Adıyaman'da ziyaretler yapmaktayız. Bu doğrultuda, sayın başkanımızı ziyaret ediyoruz. Sağ olsunlar, Ankara’ya geldikleri zaman sayın başkanımız bizleri ziyaret etmeden gitmezler. Bir anlamda hem iade-i ziyaret hem de Adıyaman'da gerçekleştirmiş oldukları hizmetlere teşekkür etmek amacıyla buradayız. Kendilerine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz.”

Başkan Büyükaslan ise kurulduğu günden bugüne kadar İstanbul'da başarılı çalışmalar gerçekleştiren Adıyamanlılar Vakfı'nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Büyükaslan, şöyle devam etti: “İstanbul'da ikamet etmekte olan hemşehrilerimizin 1996 yılında kurmuş oldukları Adıyamanlılar Vakfı, kurulduğu günden bugüne kadar çok başarılı çalışmalar yapıyor ve başarılı hizmetlerin altına imzalarını atıyorlar. Bizim gururumuz olan göz bebeğimiz olan bu nadide vakfımızın çok değerli Başkanı Ömer Özkartal, Vakıf Onursal Kurucu Üyesi olan Mahmut Göksu kardeşimiz, iş adamlarımızdan Ramazan Aksoy kardeşimiz ve Kent Konseyi Başkanımız ve yine Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Üyesi Ali Şahin ağabeyimiz ve Salih Kaya kardeşimiz ile birlikte bizlere bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Ziyaretlerinden dolayı duyduğum memnuniyetimi belirtmek isterim, kendileri pazar günü Adıyamanlılar Vakfı'nın istişare toplantısını Adıyaman'da gerçekleştirdiler. 2013 yılında vakıf olarak yapılacak olan faaliyetler ve yatırımlar konusunda istişare toplantısını gerçekleştirdiler. Ben bugüne kadar yapmış oldukları değerli ve çok kıymetli hizmetlerinden dolayı başta Kurucu Başkan Nevzat Bayhan ve bayrağı kendisinden devralan Ömer Özkartal ve vakıf üyelerine, Adıyaman halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum ve bundan sonraki yapacakları çalışmalar konusunda da başarılar diliyorum.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER