ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 15:46

Adıyaman Üniversitesi'nde satranç sehpaları

Adıyaman Üniversitesinde satranç sehpalarıAdıyaman Üniversitesi öğrencilerinin ders dışı zamanlarda hoşça vakit geçirmeleri ve kendilerini geliştirmeleri amacıyla fakülte binaları ile bazı idari binaların koridorlarına kolay erişilebilir satranç sehpaları konuldu. Böylece ders aralarını satrançla değerlendirme imkanı yakalayan öğrenciler, arkadaşlarıyla birlikte keyifli vakit geçirirken zihin yeteneklerini de geliştiriyorlar. Bu kapsamda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Merkezi derslikler Binası ve Mediko-Sosyal Binasına toplam 25 adet satranç sehpası yerleştirildi. Bu sayının daha da artırılması bekleniyor.
Satranç etkinliği hakkındaki düşüncelerini ifade eden Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Serap Kılığ, okul içerisinde böyle bir etkinliğin bulunmasının çok güzel bir uygulama olduğunu söyleyerek, satranç oynamayı bu uygulama sayesinde öğrendiğini dile getirdi. Kılığ, “Boş zamanlarımızı satranç oynayıp değerlendirebiliyoruz, hem stres atıyoruz hem de zihnimiz gelişiyor. Bu uygulamadan çok memnunuz. Bu fırsatı bize sunan üniversitemiz yöneticilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Sadık Düşün ise bu etkinliğin öğrencinin yararına olduğu belirterek, “Bu sosyal aktiviteleri biz öğrencilere sunan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’ye teşekkür ediyoruz” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER