ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2013 Pazartesi 22:29

Adıyaman Üniversitesi merkezi derslikler binasına ek bina yapılacak


Toplam 25 bin metrekare kapalı alanı ile Adıyaman’ın en büyük kapalı alanına sahip binası olan ve 1 yıldır kullanımda bulunan Adıyaman Üniversitesi Merkezi Derslikler binasına, hızla büyüyen üniversite ihtiyaçlarına cevap vermesi için ek bina yapılacak.

    Kapalı alanı yaklaşık 9 bin metrekare olan ve yapım ihalesi tamamlanan ek binanın müteahhide yer teslimi 13 Şubat 2013 tarihinde yapılmıştı. Temeli kısa bir süre sonra atılacak ek binanın, yaklaşık 1 yılda tamamlanarak hizmete alınması planlanıyor. Merkezi derslikler ek binasında 44 araçlık kapalı otopark, 86 akademisyen odası, 3 adet seminer salonu, 7 adet bölüm başkanı odası, 1 adet dekan odası, 2 adet dekan yardımcısı odası, 7 adet dekanlık ofisi ve 2 adet toplantı salonu inşa edilecek.
    
    Kaliteli eğitim öğretim faaliyetleri için akademisyen ve öğrencilere en konforlu şartları sağlama gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, binalaşma faaliyetlerinin hızla devam edeceğini ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER