ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 17:04

Adıyaman 42 bin sporcuyla bölgenin en iyisi oldu

Adıyaman 42 bin sporcuyla bölgenin en iyisi oldu


Adıyaman’da lisanlı sporcu sayısının 42 bini geçtiğini belirten Adıyaman İl Spor Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, tüm branşlarda gençlere spor eğitimi verildiğini ve yapımı devam tesislerin tamamlanması ile birlikte gençlerin daha iyi fiziki ortamlarda sportif faaliyetlerini gerçekleştireceklerini söyledi.

Adıyaman’da yapımı devam eden tesisler hakkında Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş’e bir brifing veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, ”Her geçen gün lisanslı sporcu sayımız artıyor. İlimizde devam eden spor yatırımlarımız çok yakın bir zamanda tamamlanacak. Böylece Adıyamanlı gençlerin daha iyi şartlarda spor yapmalarına imkan sağlayacağız. Tüm branşlarda antrenörlerimizin kontrollerinde gençlere spor eğitimi veriyoruz. Hedeflerimiz arasında Gazihandede Su Sporları Merkezi ve Çelikhan ilçesinde Kayak Tesisi Projelerimiz var." şeklinde konuştu.

Gelecekte Adıyaman'ın su sporları merkezi olması için gayret gösterdiklerini kaydeden Bağcı, "Yaz aylarında su sporları kış aylarında ise Çelikhan ilçesinde yapmayı planladığımız Kayak Merkezi kentin spor anlamında bölgede önemli bir cazibe merkezi olması için büyük önem taşıyor” dedi.

Adıyaman’daki lisanlı sporcu sayısının 42 bini geçmiş olmasını önemli bir başarı olarak değerlendiren Milletvekili Yetiş, "İlimizde spor karşı ilginin her geçen gün arttığını görmek bizleri çok mutlu ediyor. Bu başarıların karşılığında Hükümetimiz tarafından spor yatırımlarının arttığını ve gelecekte bölgemizde bu alanda alt yapısı tamamlanmış en iyi illerden biri olacağımızı söylemek mümkün. Hatta şu anda bölgenin en iyisi. Çelikhan ilçesinde yapılması planlanan Kayak Merkezi ve Gazihandede Su Sporları Merkezi Projelerini yakinen takip ediyorum. Bu projelerin biran önce hayata geçirilmesi için gerekli olan ne varsa yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın." açıklamasını yaptı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER