ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 11:20

Adanalılar eski vali ve kaymakamlarını unutmadı


Adana’da kendilerine ‘dost meclisi’ adını veren grup, daha önce Adana’da görev yapan Vali Cahit Kıraç ile Karaisalı eski Kaymakamı Hidayet Sarı’yı görev yaptıkları Diyarbakır’da ziyaret etti.

Karaisalı İşadamları Derneği (KARSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Demirkeser, Tüm Baklavacılar Derneği AR-GE Başkanı Mahmut Karahan, KARSİAD Başkan Yardımcısı Aziz Özcan, İl Genel Meclis üyeleri Mesut Yeşil, Veysel Gümüş, Karaisalı Muhtarlar Derneği Başkanı Ramazan Ünnü, köy muhtarları, Fikret Yazgan, Kerim Küçükyücel, İbrahim Zopcuk, Abdulkadir Tanrıverdi ve Halil Çay, işadamı Adem Bolat ile Eğitmen Orhan Akalın önce Diyarbakır’ın Hani Kaymakamı Hidayet Sarı’yı makamında ziyaret etti.

‘Dost meclisi’ adlı grup, Kaymakam Sarı, tarafından sıcak ilgiyle karşılandı. Sarı, görev yaptığı Karaisalı’da unutulmayacak günler yaşadığını belirterek, “Adana ve Karaisalı’yı unutmak mümkün değil. Hayatımın en güzel anılarımı Karaisalı’da bıraktım. Sizlerin bu ziyaret beni onurlandırdı gururlandırdı.” diye konuştu.

Adana heyeti daha sonra Hani Kaymakam Sarı ile birlikte Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç’ın makamına gitti. Adanalı misafirlerini çok samimi karşılayan Vali Kıraç da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kıraç, “Adana’da görev yaptığı süre içerisinde tüm kurum, STK ve vatandaşlardan büyük destek gördüğünü, bu sayede çok güzel önemli çalışmalara imza attıklarını hatırlattı.

Heyet adına konuşan KARSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Demirkeser ise Vali Kıraç ile Kaymakam Sarı’yı Adana’da herkes tarafından çok büyük sevgi ve saygıyla anıldığını ifade ederek, “Sizlerden çok şeyler öğrendik. Yaptığınız hizmetler unutulmadı. Unutulmayacak günlerimiz oldu. Sizlere vefa borçluyuz.” diyerek Adana’ya davet etti.

İş adamı Mahmut Karahan’da grup adına Vali ve Kaymakam’a Adana’dan götürdükleri tatlıları ikram etti.

Misafirlerini çok iyi ağırlayan Vali Kıraç ve Kaymakam Sarı daha sonra onları kentin çeşitli tarihi yerleri ile Şıh Aziz türbesini gezdirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER