ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 13:49

Adana’da şehit ve gaziler için mevlit okutuldu


Adana Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği’nin, her ay düzenlediği mevlit programı bu ay Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından organize edildi.

Adana Şehit Aileleri Derneğinde düzenlenen mevlit Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Emine Kunt, “Adana’da her ay düzenli olarak okutulan mevlit bu ay aynı zamanda MHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Sözlü tarafından verildi. Kendisine çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyoruz.” dedi.

Ceyhan Belediye Başkanı Sözlü ise şunları kaydetti: “Onları ölü sanmayın bilakis onlar diridirler” ayeti kerimesini hatırlatarak, ‘Bazen liberal ağızlar söyler ‘nedenini bilmediğimiz savaşlar çocuklarımızı öldürüyor’ derler. Biz sebebini bilmediğimiz bir mücadelenin içinde olmadığımızın farkındayız. Çünkü bu vatanı vatan yapan dedelerimiz, atalarımız Malazgirt’te 1071 yılından bu yana Allah yolunda vatan uğrunda şehit olmaya başlamışlardır. Bu Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı ile devam etmiştir. Haçlı zihniyetinin ülkemiz ve vatanımız üzerindeki emelleri devam etmiştir bundan sonrada devam edecektir. Bizim çocuklarımız da bu zihniyetin devamcıları, destekçileri ya da bunların beslemeleriyle mücadele ederken bu vatan topraklarının bizim olmasını devam ettirmek için şehit olmuştur. Dünyadaki en ağır bedel olan bedeli canlarıyla ödediler. Sizlerin yaşamış olduğunuz acının milletimiz tarafından bilindiğini de farkına varmanızı istiyoruz.”

Emekli din görevlisi Halil İbrahim Cansız’ın okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mevlidin ardından Şair İbrahim Özcandan (Şair Postacı) Şehidim isimli şiirini okudu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER