ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2014 Çarşamba 13:42

Adana'da masa tenisi kursu açılacak


Masa Tenisi Federasyonu İl Temsilcisi Ömer Taşkıran, hakem açığını gidermek için masa tenisi aday hakem kursu açılacağı söyledi.

Taşkıran, Adana’da başta Çukurova Üniversitesi olmak üzere diğer okul ile kulüplerin çabalarıyla masa tenisi sporcu sayısında patlama yaşandığını, her yaşta herkesin yapacağı bu spor dalına yoğun ilginin kendilerini mutlu ettiğini kaydetti.

Masa Tenisi Federasyonu ile ilişkilerin hayli iyi olduğunu, ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’den, tesis, malzeme ve ödül konusunda büyük yardım gördüklerini ifade eden Taşkıran, “Açılacak kursla faaliyetlerimizde görev yapmaları için yeni hakemler kazanacağız. Kentimizde Türkiye şampiyonası ve uluslararası müsabakalar yapılması için gerekli girişimlerimiz var. Ayrıca, organizasyon konusunda deneyimli ekiplere sahibiz. Yakın gelecekte kentimizde önemli müsabakalara ev sahipliği yapacağız.” dedi.

Taşkıran, 6-9 Şubat tarihleri arasında yapılacak kursa katılmak isteyen adayların, en az lise mezunu, sağlıkları hakemlik yapmaya elverişli olmaları, 18 -35 yaş arasında bulunmaları, ayrıca katılım ücreti olarak Masa Tenisi Federasyonu hesabına 150 TL yatırmaları gerektiğini ifade etti.

Bu arada kursu, Eskişehir bölgesinden Masa Tenisi Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Üyesi ve Uluslararası Hakem Musa Güner’in yöneteceği bildirildi.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER