ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ekim 2013 Cuma 10:36

Adana’da basketbol antrenör kursu açılıyor


Basketbol Federasyonu İl Temsilcisi Rıza Öztürk, Adana’da 1. Kademe (E) Kategorisi Basketbol Antrenör kursu açılacağını söyledi.

Öztürk, 12-23 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek kursa katılmak isteyenlerin, en az lise mezunu, sağlığı antrenörlük yapmaya elverişli, Spor Genel Müdürlüğü’nden 6 aydan fazla ceza almamış olması gerektiğini söyledi.

Öztürk, adaylara Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı Kamil Uzun tarafından teori olarak ‘Antrenör ve Etik Değerler’ konusunun anlatılacağını aktardı. İl Temsilcisi, ayrıca uluslararası oyun kurallarının yanı sıra beceri öğrenimi, spor psikolojisi, yetenek seçimi ve ilkeleri, spor anatomisi, sporda öğretim yöntemleri, sporcu sağlığı ve beslenmesi, sporda ölçme değerlendirme, sporda yönetim ve organizasyon, özel ve genel antrenman bilgisi derslerin verileceğini kaydetti.

Kursta, milli takım antrenörlerinden Cem Çağal ile aynı zamanda BOTAŞ Spor’un antrenörü olan Aziz Akkaya’nın adaylara uygulamalı olarak teknik, taktik konusunda eğitim vereceğini ifade eden Öztürk, kurs sonunda adayların yazılı ve sözlü sınavdan geçirileceğini belirtti. Öztürk, kursa katılacak adayların Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Servisi ile Menderes Spor Salonu içinde bulunan Basketbol İl Temsilciliğine başvurmaları gerektiğini sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER