ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Aralık 2013 Pazar 16:54

Adana'da 4 mahalle daha kurtulacak

Adanada 4 mahalle daha kurtulacak


Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASKİ Genel Müdürlüğü yağmur suyu sistemi çalışmalarıyla Seyhan ilçesindeki 4 mahalleyi daha su baskınından kurtarıyor.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, yağmur suyu sistemi çalışmalarının yapıldığı Onur Mahallesi’nde sürdürülen çalışmayla ilgili ASKİ Genel Müdürü Abdulkadir Küreksiz’den bilgi aldı. Burada vatandaşlarla da sohbet eden Aldırmaz, "Merak etmeyin bu çalışma tamamlandığında su baskını diye birşey kalmayacak." dedi.

Yürüttükleri projenin dev bir proje olduğunu ve döşedikleri boruların içinden insanların rahatlıkla geçebildiğini anlatan Aldırmaz, "13 kilometre uzunluğundaki bu yağmur suyu sistemi Şakirpaşa, Onur, Ova ve Fevzipaşa Mahalleleri’nin su baskını sorununu ortadan kaldıracak. Adana’nın bir çok noktasında bu çalışmaları yapıyoruz. Su baskını sorununu çözmeye kararlıyız." şeklinde konuştu. Aldırmaz’ın sohbet ettiği esnaf ve mahalle sakinleri de yapılan hizmetlerden memnun olduklarını belirterek, teşekkür etti. Aldırmaz’ın denetimleri sırasında ASKİ’nin genel müdür yardımcıları ve daire başkanları da hazır bulundu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER