ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 10:44

Adana BTÜ anaokulu öğrencilerini sevindirdi


Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gazeteci Kemal Yücel’in başlatmış olduğu ‘Mavi Çocuk Utku Oyuncak Odaları ve Oyun Parkları Projesi’ne destek verdi.

Geçtiğimiz Şubat ayında beynindeki tümör nedeniyle altı yaşında hayatını kaybeden ve bağışlanan organlarıyla beş çocuğa hayat veren Ali Utku Yücel’in adının verildiği Yamaçlı Mahallesi’ndeki ‘Mavi Çocuk Utku Anaokulu’na ziyarette bulunan Adana BTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü ve Dış İlişkiler Birim Başkanı Yrd. Doç. Dr. İ. Efe Efeoğlu, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Oruç ve beraberlerindeki öğrenciler, getirdikleri çeşitli oyuncak ve kırtasiye malzemelerini burada eğitim gören çocuklara hediye etti. Aldıkları hediyeler ile mutlu olan çocuklar Adana BTÜ öğrencileri ile oyunlar oynayıp, eğlenceli anlar geçirdi.

Proje hakkında bilgi veren gazeteci Kemal Yücel, yeni olan okulun ihtiyaçlarının da bulunduğunu aktardı. Yücel, köy okullarındaki çocukları da oyuncaklar ile buluşturmak için ‘Mavi Çocuk Utku Oyuncak Odaları ve Oyun Parkları Projesi’ başlattıklarını ifade ederek, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin bu kampanyaya destek vermesinden dolayı mutlu olduğu dile getirdi.

“Çocuklarımız geleceğimizdir.” diyen Adana BTÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Oruç, çocuklara yönelik her türlü kampanyanın desteklenmesi gerektiğini belirtti. Oruç, “ Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız için her şeyin en iyisini yapmalıyız. Her bakımdan büyük anlam taşıyan bu projeyi desteklemekten, bu güzel yavrularımızın arasında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Yrd. Doç. Dr. Efe Efeoğlu da çocukları sevmenin ve onları sevindirmenin önemine vurgu yaptı. Efeoğlu, “Aramızdan çok erken ayrılan sevgili Utku kardeşimizin adını taşıyan bu okulda olmak, buradaki çocuklar için bir şeyler yapmaya çalışmak bizleri mutlu ediyor. Herkesi Sayın Kemal Yücel’in çağrısına kulak vermeye ve bu güzel kampanyayı desteklemeye davet ediyoruz. Bu okullarda nice Utkular yetişecek.” ifadelerini kullandı.

Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, Ali Utku’nun adını taşıyan bu projeye desteği görev bildiklerini ifade etti. Çocukların güldüğü yerde huzur, mutluluk olduğunu dile getiren Prof. Dr. Ersoy, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yönelik böyle bir proje gerçekleştirdiği ve bize de yardım etme fırsatı tanıdığı için gazeteci arkadaşımız Kemal Yücel’e teşekkür ediyor, acısını bir kez daha en derin hislerimizle paylaşıyoruz. Her zaman ihtiyaç sahibi çocuklarımızın yanında alçağız.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER