ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 16:25

Acıpayam Devlet Hastanesi'nin yeni binası hizmete başlıyor

Acıpayam Devlet Hastanesinin yeni binası hizmete başlıyor


Denizli'nin Acıpayam ilçesinde yapılan yeni devlet hastanesi binası, yakında hizmete başlayacak. Konu hakkında bir açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Dağ, Acıpayam Devlet Hastanesi'nin taşınma işlemlerinin başladığını söyledi. Dağ, 18 bin metrekare kapalı alana sahip ve 100 yataklı yeni binanın bölge hastanesi gibi çalışacağını belirterek, "Yeni hastanemiz, sahip olduğu alan ve modern odalarla bölgedeki en modern kamu hastanesi konumunda olacak. Tek ve çift kişilik odalarda tuvalet, banyo, telefon, internet, televizyon, buzdolabı olan hastanemiz, otel konforunda olacak. Sadece Acıpayam’a hizmet vermeyecek, bir bölge hastanesi hüviyetinde olacak. Acıpayam’ın komşuları Çameli ve Serinhisar ilçeleri yanında Burdur’a bağlı Çavdır, Gölhisar ve Yeşilova ilçelerinden gelen hastalara da hizmet verecek. Yaklaşık 150 bin kişiye hizmet verecek olan hastanemizde dokuz yataklı erişkin yoğun bakımı, sekiz yataklı yenidoğan yoğun bakımı, dört ameliyat salonu, 15 cihaz kapasiteli diyaliz merkezi, dokuz diş polikliniği ve bir diş protez laboratuvarı var. Ayrıca mikrobiyoloji, biyokimya, ve patoloji laboratuvarları, radyoloji bölümünde de iki röntgen, bir MR ve bir tomografi odası bulunuyor." dedi.

İlçe Başkanı Dağ, yeni binada hizmet verecek doktorları ve diğer sağlık çalışanlarını beklediklerini vurgulayarak, "Hastanemizin tıbbi cihaz noktasında eksiği olmadan hizmet vermesi en büyük temennimiz. Umuyorum, en kısa zamanda bu güzel hastanemize tomografi cihazımız da gelir ve hastalarımız bu hizmeti almak için Denizli'ye gitmek zorunda kalmaz." temennisinde bulundu.

Başhekim Opr. Dr. Mustafa Şahin ise hastanenin 16 Eylül 2013 Pazartesi gününden itibaren yeni binada hizmet vereceğini, resmi açılışı töreninin de ilerleyen tarihlerde düzenleneceğini söyledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER