ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 14:31

Acil tıp teknisyenleri sağlıkta şiddete 'hayır' dedi

Acil tıp teknisyenleri sağlıkta şiddete hayır dedi


Kahramanmaraş’ta 112 Komuta Kontrol Merkezi'ne bağlı istasyonlarında görev yapan Acil Tıp Teknisyenleri ve teknikerleri, son zamanlarda sağlık personellerine yönelik yapılan saldırılara tepki göstererek basın açıklaması yaptı.

İl Özel İdare binası önünde bir araya gelen Acil Tıp Teknisyenleri Derneği (ATT DER) üyesi gurup, ellerinde ‘sağlıkta şiddete hayır’ pankartları ve ‘sağlıkta şiddet istemiyoruz’, ‘can veren eller can vermesin’ şeklinde sloganlar atarak meslektaşlarına yapılan saldırılara tepki gösterdi. Grup adına basın açıklaması yapan ATT DER Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Hakan Eskioğlu, sağlık çalışanlarını darp eden suçluların hak ettikleri cezayı bulmasını istedi.

Saldırıların tehlikeli bir boyut kazandığına işaret eden Eskioğlu, fiziksel şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarının yakınlarından helallik dileyerek nöbetine başladığını aktardı. Saldırıların psikolojik çöküntü oluşturduğunu da hatırlatan Eksioğlu şöyle devam etti: "Her nöbet bir travma, tarif imkansız bir psikolojik harp, bu nöbette yine ne ile karşılaşacağız? Sorusu hep zihinlerde. Van’da öldüresiye darp edilen sağlık personellerinin ne suçları vardı? Doğum yapacak hastasını hastaneye bıraktıktan sonra görev yerine doğru yola çıkan 112 ekibimiz, arkadan gelen bir araç taciz etmeye başladı. Arabalarıyla, ambulansı sıkıştırıp yoldan çıkarmaya çalışan insan görünümlü bu iki kişi neyi amaçlamış olabilir? Kim bayan personeli bile öldüresiye dövebilir? Bu neyin kini? Bu neyin öfkesi? Artık bu şiddet olaylarının son bulmasını istiyoruz. Yetkililerden sorunun çözümü için personelini koruyan, şiddete karşı caydırıcı yaptırımlar bekliyoruz. Artık suçlular cezasız kalmasın."

Basın açıklamasının ardından eylemine son veren grup, sessiz bir şekilde dağıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER