ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 15:39

Açıköğretim öğrencileri seminerle bilgilendirildi

Açıköğretim öğrencileri seminerle bilgilendirildi


Erzurum Oltu’da öğrenim gören açıköğretim ortaokulu ve lisesi öğrencilerini bilgilendirme semineri düzenlendi.

Oltu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminere ilçede ikamet eden açıköğretim öğrencileri katıldı. 265'i devam eden, 88'i yeni kayıt olmak üzere toplam 353 öğrenci, gruplar halinde salonlarda yerlerini alarak sunulan bilgilerden istifade etti. Oltu Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ahmet Korkmaz tarafından verilen seminerde, 'açıköğretim ortaokuluna ve lisesine nasıl kayıt yapılır, kimler açıköğretim öğrencisi olabilir, açıköğretim öğrencileri internet sayfasını nasıl kullanmalıdır ve bu okullardan mezun olabilmek için gerekli şartlar nelerdir' gibi konular ele alındı.

Soru cevap kısmından sonra Oltu HEM Müdür Yardımcısı Korkmaz ilçede açıköğretim mezunu olduktan sonra seçkin üniversiteleri bitirip kamu ve özel sektörde belli mevkilerde görev yapmakta olan kişilerden bahsetti.

Oltu HEM müdürü Cemal Tanrıver, kurum tarafında verilen seminerin son derece verimli geçtiğini ifade ederek, yıl içerisinde öğrencilerden gelen taleplere göre düzenleyecek oldukları kurslarla onları sınavlara hazırlayacaklarını belirtti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER