ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 13:36

Acemi birliği bakanlık gündeminde

Acemi birliği bakanlık gündeminde


AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, acemi birliklerin ve bazı askeri birliklerin dağıtılacağı iller arasında Niğde’nin de bulunduğunu açıkladı.

Milletvekili Kavaklıoğlu, “Askeri birliklerle ilgili haberlerden sonra Sayın Bakanımızla tekrar görüşülmüştür. Medyada askeri birliklerin taşınacağı belirtilen listenin çok eksik olduğu, adı geçmeyen 7 il daha olduğu ve Niğde’nin kesinlikle gündemlerinde olduğunu söylemişlerdir. Ayrıca, bu konu bugünden yarına olacak bir şey değildir. Bakanımız, acemi birliklerin taşınmasının savunma ve askeri yapının yeniden yapılandırılmakta olduğu kapsamlı bir çalışmanın devamı olabilecek bir durum olduğunu belirtmiştir. Askeri tesislerde küçülmelerin söz konusu olabileceği ve esasen önümüzdeki 10 yıl içinde mesafe alınabileceğini ifade ettiler. Yani kısa vadede somut bir sonucun beklenmesi mümkün değildir.” dedi.

Kavaklıoğlu,ayrıca milletvekilleri olarak Niğde’ye pek çok yatırım ve projeyi yakından takip ettiklerini yatırımlar somut bir aşamaya geldiğinde duyurulmasının doğru olduğunu ve bundan hemşehrilerinin endişe etmemesi gerektiğini kaydetti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER