ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 17:37

AÇELYA Derneği öğrencileri sevindirdi

AÇELYA Derneği öğrencileri sevindirdi


Çorum'un İskilip ilçesinde faaliyet gösteren Aç Elini Yardıma Derneği (AÇELYA) ile İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekleme Bürosu ortak çalışma ile ihtiyaç sahibi 300 öğrenciye kışlık kıyafet yardımı yaptı. Yapılan yardım malzemeleri arasında ayakkabı, mont, tişört, pantolon, kravat ve çorap yer aldı.

AÇELYA Derneği üyesi Zehra Tamirci yapılan yardımla ilgili olarak,’’Dernek olarak kurulduğumuz günden beri tek amacımız İskilip’teki yardıma muhtaç aile ve öğrencileri tespit edip derneğimizin imkanları çerçevesinde yardım etmektir. Bu yaptığımız kışlık yardımla ilgili olarak da önce bütün okullardan yardıma muhtaç öğrenci sayılarını alıp İlçe Emniyet Müdürlüğü ile görüşüp sponsor firma bulma konusunda yardımcı olmalarını istedik. Sağ olsunlar onlarda yardım oldu." dedi.

İlçe Emniyet Amiri Fatih Sancak’ta yapılan yardımlarla ilgili olarak şunları söyledi, "Sivil toplum örgütlerinden AÇELYA'nın böyle bir konuda bize başvurmalarından dolayı büyük memnuniyet duyduk. Yardımları bizzat Toplum Destekleme Büromuzdaki arkadaşlarla beraber yerinde teslim ettik. Yardımlar amacına ulaştı. Öğrencilerin çok sevindiğini gördük onların sevincine bizde ortak olduk.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER