ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 13:54

Aç kanatlılar unutulmadı

Aç kanatlılar unutulmadı


Zonguldak Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü, yaban hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarını karşılamalarının zor olduğu kış aylarında yaban hayatı korumak amacıyla yemleme çalışması yaptı.

Ereğli'de kış ayında yem bulamayan yaban hayvanları için Orman ve Su işleri Müdürlüğü ekiplerince yem dağıtımı yapıldı. İlçeye bağlı Kızılcapınar ve Deli hakkı mevkiinde kırsal alanda gerçekleştirilen yem dağıtımında görevliler ağaç diplerine, çalılık aralarına ve dere kenarlarına yemleri dağıttı. Yaklaşık 1 ton kırık buğday dağıtımı yapılırken, kış ayı boyunca yem dağıtımının devam edeceği belirtildi.

Özellikle kar kaplı kırsal alanda yem dağıtımı yapılırken, 5 kişiden oluşan ekip belirli aralıklarla kanatlı hayvanların ulaşabileceği noktalara yemleri bıraktı. Konuyla ilgili olarak açıklama da bulunan Zonguldak Orman Su İşleri Müdürlüğü Orman Mühendisi Erman Çokluk, kış ayı boyunca kırsal alana yem dağıtımının devam edeceğini söyledi.

Çokluk açıklamasında "Orman ve Su İşleri Bakanlığımız Doğa koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzce bugün Zonguldak ilimizin Ereğli ilçesinde yoğun geçen kış şartları nedeniyle 1 ton civarında doğaya yem bıraktık. Şube müdürlüğümüzün ödeneklerinin yeterli olması yaban hayatını desteklemek amacıyla kış boyunca yemleme çalışmalarına devam edilecektir. Özellikle kanatlı türlerimizin yem bulmakta zorluk çekmesiyle yüksek kesimlerde yemleme çalışması yaptık. Yemleri ağaç diplerine çalılıkların içlerine ve dere kenarlarına hayvanların su içebileceği yerlere bırakmaktayız. Bununla yemlerimizi en hızlı şekilde özellikle kanatlı türlerimize ulaştırmaktayız." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER