ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2014 Çarşamba 16:16

AB projesi Aksaray Üniversitesi'nde başladı

AB projesi Aksaray Üniversitesinde başladı


Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu’nun koordine ettiği 'Mesleki Eğitim Kapsamında Akademik Personelin İngilizce İletişim Dil Becerilerinin Geliştirilmesi' isimli Avrupa Birliği (AB) projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Türkiye, Macaristan, İngiltere ve İtalya’dan akademisyenlerin katıldığı Grand Altuntaş Otel’deki toplantının açılışında konuşan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, akademisyenlerin İngilizce seviyesini ve iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlayan projenin toplam süresinin 24 ay olduğunu açıkladı. AB Komisyonu ile Türkiye Ulusal Ajansı’nın bu projeyi finanse ettiğini belirten Acar, proje çalışmaları kapsamında karşılıklı ziyaretlerin olacağını kaydetti. Rektör Acar, “Yapılacak etkinliklerle üniversitedeki akademisyenlerimizin iletişim becerilerinin daha iyi seviyeye gelmesini, akademik ve bilimsel çalışmalarında İngilizceyi daha üst düzeyde kullanabilmelerini sağlamak istiyoruz.” dedi.

ASÜ Yabancı Diller Yüksekokulu’nda görev yapan okutman Vahit Aytekin ise projenin detaylarını şu şekilde açıkladı: “Bu proje ASÜ’deki akademisyenlere kendi yayınlarını yapabilme, internet üzerinden yayınlara ulaşabilme, katılacakları konferans ve seminerlerde İngilizce sunum yapabilme imkânı tanıyacaktır. Proje içerisinde, özellikle akademisyenlerin İngilizce seviyelerini yükseltmeye yönelik bir takım dokümanlar ve çalışmalar olacak. Aynı zamanda bir de web sitesi oluşturulacak. 24 ayın sonunda ASÜ akademisyenleri, oluşturulan çıktıdan ve web sitesinden faydalanarak, var olan İngilizce seviyelerini daha da geliştirmiş olacaklar.”

Toplantıya Macaristan’dan katılan Szamalk Meslek Yüksekokulu İngilizce okutmanı Katalin Fazekas, daha önce proje kapsamında İngilizce dil geliştirilmesi ve İngilizce öğretenlerin öğretim tekniklerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapıldığını anımsattı. Fazekas, “Şimdi bu projenin Türkiye’ye transferi söz konusudur. Faaliyetlerin yaygınlaştırılması ve proje içeriğinin geliştirilmesi son derece faydalı olacaktır.” dedi.

Toplantının açılış bölümünün tamamlanmasının ardından katılımcılara, Rektör Acar tarafından katılım belgesi verildi ve üniversiteyi tanıtan çeşitli materyaller hediye edildi. 'Mesleki Eğitim Kapsamında Akademik Personelin İngilizce İletişim Dil Becerilerinin Geliştirilmesi' isimli toplantı iki gün sürecek.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER