ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Ekim 2014 Pazar 15:45

Büyükşehir Belediyesi’nden 800 öğrenciye ücretsiz eğitim

800 öğrenciye ücretsiz eğitim fırsatı!

Sarıcam Gençlik Merkezi’nde 2014-2015 eğitim sezonuna 800 öğrenci, 25 öğretmen ve 5 personelle başlandı. Merkezde 800 öğrenciye TEOG, YGS, İngilizce ve bilgisayar dersleri ücretsiz olarak veriliyor.


Sarıcam Gençlik Merkezi’nde 2014-2015 eğitim sezonuna 800 öğrenci, 25 öğretmen ve 5 personelle başlandı. Merkezde 800 öğrenciye TEOG, YGS, İngilizce ve bilgisayar dersleri ücretsiz olarak veriliyor.

Açılışa Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Mehmet Ali Arslan, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Yusuf Delikoca, bürokratlar ve Sarıçam halkı katıldı. İnsanı, eğitimin vasıflandırdığını, insanın değerini ve niteliğini artıran yegane kaynağın eğitim olduğunu belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün, milletimize gösterdiği yükselme hedefine ancak eğitimdeki başarıyla ulaşabiliriz. Sarıçam Gençlik Merkezi’nde 6. sınıftan 12. sınıfa kadar 800 öğrencinin TEOG, YGS, İngilizce ve bilgisayar dersleri ücretsiz verilecek. Bunun sonucunda önemli başarılar elde edileceğine inanıyorum. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak Şakirpaşa’da 1400, SODES kapsamında da 300 olmak üzere, toplamda 2 bin 500 öğrenciye eğitim veriliyor." dedi.

Merkezde eğitim alacak öğrencilerin Sarıçam ve Adana’daki sınav başarı oranını yükselteceğini kaydeden Başkan Sözlü, "Bu işi düzenleyen Gençlik ve Spor Daire Başkanı Mehmet Ali Arslan, daha önce Ceyhan’dan Adana 1’incisi çıkardı. Aynı başarıyı Sarıçam’da da göstermesi kesinlikle hayal değil. Çok çalışma ve emekle bu sonuca ulaşılabilir." diye konuştu.

Sarıçam’ın bu zamana kadar gördüğü köy muamelesini Belediye Başkanı Bilal Uludağ’la birlikte çalışarak ortadan kaldıracaklarını ifade eden Başkan Sözlü, şöyle devam etti: "Adana’da ilk modern toplu konut Sarıçam’da inşa edilecek. Bilal Uludağ Sarıçam’ın bütün sorunlarına hakim. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili kurum ve kuruluşlarıyla beraber Sarıçam’ın, bütün ihtiyaçlarının ilçe sınırları içinde karşılandığı bir yer haline gelmesi için çalışacağız."

Belediye Başkanı Bilal Uludağ da Gençlik Merkezi’ni ilçeye kazandıran Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER