ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 15:36

7’den 87’ye herkes için spor

7den 87ye herkes için spor


 Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 7’den 87’ye Herkes İçin Spor kampanyası başlatıldı. Bu kampanya kapsamında katılımcılara Herkes İçin Spor lisansı çıkarıldı.

Lisanslar Vali Abdurrahman Savaş tarafından dağıtıldı. Vali’nin lisansını ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer takdim etti. Lisans çıkaranların arasında Vali Abdurrahman Savaş, İl Müdürü Mustafa Ünlüer, Ziraat Bankası Müdürü Şefik Burnak, Eski İl Milli Eğitim İl Müdürü Harun Fatsa, Spor Şube Müdürü M.Ünal Kitapcı, Gençlik Merkezi Müdürü Eser Saat, Cumhuriyet Savcısı Süleyman Polat ve Doktor Osman Özsoy da yer aldı.

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, “Spor bilincini oluşturmak ve halkın sportif faaliyetlere katılımını artırmak için yaz aylarında gerçekleştirilen projelerin kış aylarında da devam etmektedir. İl müdürlüğümüz tarafından başlatılan 7'den 87 ye Herkes İçin Spor kampanyası başlatılmıştır. Bu kampanya kapsamında herkesi spor yapmaya davet ediyoruz. Merkez ve ilçelerdeki tüm tesislerimiz 7 gün 24 saat halkımızın kullanımına açıktır.” dedi.

Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, tüm Nevşehirlileri daha hareketli bir yaşam için Gençlik ve Spor tesislerini kullanmaları çağrısında bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın hareketli ve sağlıklı bir yaşam kapsamındaki çalışmaların tüm Türkiye’de devam ettiğini ifade eden Savaş, şunları söyledi: “İlimizde de sağlıklı yaşam için temel şartlardan biri daha çok harekete dayanan bir takım ağır sporlar değil yürüyüş gibi herkesin yapabileceği sporlarla yaşamımızı sürdürmemiz gerekir. Valiliğimizde de bu çerçevedeki çalışmalarımızı Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü yürütüyorlar. İlimizdeki spor tesisleri 7 gün 24 saat halkımızın spor yapması için açıktır.

Tesislerimizin kullanım oranını arttırmak için her geçen gün çaba sarf ediyoruz. Bu aşamada da önemli bir mesafe kat etmiş durumdayız. Nevşehir, Kapadokya bölgesi bu sporlar için belki de en güzel yerlerden bir tanesidir. Muhtelif vadiler sadece Türkiye’den değil Avrupa’dan insanlar gruplar halinde gelip birkaç gününü burada geçirmesi için cazip bir yer halinde. Halkımızın da bu değerleri bilerek havaların müsait olduğu zamanlarda doğada vadide, olmadığı zamanlarda il ve ilçelerimizdeki tesisleri kullanarak daha hareketli bir yaşam sürdürmesini istiyoruz.
Valilik olarak sadece sözlü mesajla değil aynı zamanda bizzat sporun içinde hareketli yaşam ilkelerine uygun yaşamak için gayret sarf ediyoruz. Bu çerçevede kat edeceğimiz önemli mesafeler var. Bir yılı aşkın bir süredir mesai arkadaşlarımızla daire müdürlerimizle birlikte haftada birkaç gün spor yapıyoruz. Etkilerini henüz görmeye başladık. İnşallah bundan sonraki dönemde bu hareketli yaşamın sağlığımızı olumlu etkileme yönünde daha güzel neticelerini göreceğiz. Bu vesile ile tüm Nevşehirli hemşerilerimizi daha hareketli bir yaşam için tesislerimizi kullanmalarını özellikle arzu ettiğimi ifade etmek istiyorum. Herkese sağlık dolu mutlu yaşamlar diliyorum.”

Konuşmalarının ardından katılımcılara pasta ve meyve suyu ikram edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER