ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 16:00

600 kilogram atık pil dönüştürüldü

600 kilogram atık pil dönüştürüldü


Çubuk Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından okullara, kamu hizmet binalarına ve muhtarlıklara yerleştirilen atık pil toplama kutuları ile bir yılda 600 kilogram atık pilin geri dönüştürülmesi sağlandı.

İlçede çeşitli noktalara atık pil toplama kutuları yerleştiren Temizlik İşleri Müdürlüğü, vatandaşları, el ilanları ve afişlerle bilgilendirmeyi sürdürüyor. İlçe genelinde yaklaşık 164 büro tipi atık pil toplama kutusu dağıtılırken, son 1 ayda 200 kilo, son 1 yılda ise 600 kilogram atık pilin geri dönüştürülmesi sağlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar adına, Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Ecel, Çubuk Belediyesi'ne, geri dönüşüm çalışmalarına verdiği katkıdan dolayı bir teşekkür mektubu yolladı. Mektupta, atık pil toplama oranlarının ilçede yıllara göre artış kaydettiği belirtilirken, Çubuk Belediyesi'nin çalışmalarından memnun olunduğu dile getirildi.

Çalışmalarından dolayı Temizlik İşleri personeline teşekkür eden Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden; denizleri, canlıları, bitkileri korumak ve gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmak için vatandaşları geri dönüşüm çalışmalarına destek olmaya çağırdı. Pillerin, doğada ancak 300 yılda yok olduğuna dikkat çeken Başkan Özden, "Gelecek nesillere daha temiz, daha güzel bir dünya bırakmak için halkımızla el ele vererek çalışıyoruz. Geri dönüşüm projelerimize halkımızın gösterdiği ilgi bizleri memnun ediyor. Daha iyi bir dünyada yaşamak için herkesi, geri dönüşüm çalışmalarına destek olmaya davet ediyorum. Atık pillerin içerisinde bulunan ağır metaller çöpe, toprağa, denize ve akarsuya karıştığında doğaya ve çevreye ağır zarar veriyor.’’ dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER