ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 19:06

51 yıllık Uludağ İlköğretim Okulu’nun yerine yenisi yapılacak

51 yıllık Uludağ İlköğretim Okulunun yerine yenisi yapılacak


Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Osmangazi İlçesi Küplüpınar Mahallesi’nde bulunan 51 yıllık emektar Uludağ İlköğretim Okulu’nun yerine yapılacak olan modern ilköğretim okulunun temel atma törenine katıldı.

Uludağ İlköğretim Okulunun, 51 yıllık ekonomik ömrünü tamamladığını anlatan Vali Münir Karaloğlu, “Aldığımız karar doğrultusunda temelini atarak 32 derslik olarak bu okulumuzu yeniliyoruz. Okul hizmete girdiğinde eski okulu yıkarak bahçe haline getireceğiz. Bütün amacımız çocuklarımızı daha iyi yetiştirmek.” dedi.

Bursa’da hayırseverlerin eğitime katkısının 350 milyon TL seviyesine ulaştığını belirten Karaloğlu, devlet, il özel idaresi, yerel yönetim ve hayırsever katkılarıyla eğitimin kalitesini arttırmaya çalıştıklarını söyledi. Vali Karaloğlu Uludağ İlköğretim Okulunun yeni öğretim yılına yetişmesi için müteahhit den de söz alarak mahalle sakinlerine müjdeyi verdi.

Konuşmalardan sonra 51 yıllık eski okul binası yıkılarak yapılan Uludağ İlköğretim Okulu’nun temeli atıldı. 5 katlı olarak 32 derslikli yapılacak olan bina 2 milyon 571 bin TL sözleşme bedeliyle ihale edildi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER