ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 18:35

5 köyün Batman'a bağlandı


Diyarbakır ili, Bismil ilçesine bağlı birtakım köylerin Batman merkeze bağlanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

24.04.2013 günü ve 28627 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan üçlü kararnamede "Diyarbakır İli Bismil İlçesi Salat Bucağı Akoba, Diktepe ve Kocalar Köylerinin, Batman İli Merkez İlçe Merkez Bucağına bağlanmaları, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 2ʼnci maddesinin (B) ve (D) bentlerine göre uygun görülmüştür." denildi.

Köylerin Batman'a bağlanması ile ilgili bir süredir gerek siyasi ve gerekse de bürokratik birtakım çalışmalar yürüttüklerini belirten AK Parti Batman İl Başkanı Murat Güneştekin, Batman merkeze bağlanan bu köyler sayesinde Batman'ın il sınırı genişlemiş ve ayrıca nüfusu da artmış olacağını söyledi. Güneştekin, "Bunun dışında bu köylerde oturan vatandaşlarımız ile köy muhtarlığı hizmetlerini Batman'dan alacaktır. Bu durum burada oturan köylülerimiz açısından büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Bu köylerin Batman'a bağlanması hususu sevindirici bir haber olup, bunun Batman'a ve tüm Batmanlılara hayırlı olmasını temenni ederim." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER