ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 15:45

40 ayet- 40 hadis ezbere okuma yarışmasının ödülü umre

40 ayet- 40 hadis ezbere okuma yarışmasının ödülü umre


Diyanet İşleri Başkanlığı bu yıl Kutlu Doğum Haftası Teması’nı “Hz. Peygamber Ve İnsan Yetiştirme Düzenimiz” olarak belirledi.
Konu hakkında bir açıklama yapan Bafra İlçe Müftüsü Burhan Keleş, "Hz. Peygamberimizin, insan yetiştirme ve medeni bir toplum oluşturmada önemli yeri olan sünnetinin bugünkü nesiller tarafından öğrenilmesini, günlük hayatta uygulanmasını sağlamak amacıyla, öğrencilere yönelik Ayet ve Hadis Ezber Yarışması düzenledik." dedi.

2014 Kutlu doğum Haftası Etkinlikleri kapsamında İmam Hatip Lisesi öğrencileri arası 40 Ayet-40 Hadis Ezbere Okuma yarışması, Ortaokul Öğrencileri arası ise 40 Hadis Ezbere Okuma yarışması tertip edildiğini belirten Müftü Keleş, "Lise birincisine umre, Orta Okul Öğrencileri arası düzenlenen '40 Hadis Ezbere Okuma' yarışmasının birincilik ödülü ise laptop bilgisayar olarak belirlendi." dedi. Dereceye girecek diğer öğrencilerin de ödüllendirileceğini belirten Müftü Keleş, "İmam Hatip Lisesi öğrencileri Ayet ve Hadislerin Metin, meal ve tercüme ezberlerinden yarışacaklar, lise ve ortaokullar ise hadis metin ve tercüme ezberlerinden yarışacaklardır. Yarışmaya katılacak İmam Hatip Lisesi öğrencileri Bafra Müftülüğü tarafından belirlenen ayet ve hadisleri okul idaresinden alıp hazırlanabilirler. Yarışmaya katılacak Lise ve Orta okul öğrencileri ise Hadis Kartelalarını okul idarelerinden temin edebilirler." diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER