ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2014 Salı 15:50

360 bayan eczanelerde istihdam edilecek


Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu ile Eczacılar Odası arasında yapılan protokolle 360 bayan eczanelerde işbaşı programı çerçevesinde işe yerleştirilecek.

Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu kadın ve engelli vatandaşların istihdamına yönelik yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekliyor. Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu ile 27. Bölge Şanlıurfa Eczacılar Odası arasında imzalanan protokolle 360 kadın ve dezavantajlı vatandaş eğitilerek eczanelerde istihdam edilecek. Protokol İŞKUR’un yeni hizmet binasında İŞKUR İl Müdürü Necdet Karasevda, Eczacılar Odası Başkanı Mahmut Dolap ve İŞKUR Şube Müdürü Ali Kızıl’ın katılımıyla imzalandı. Proje istihdamın korunması ve artırılması, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesi ve işsizliğin azaltılması için düzenlenecek aktif işgücü piyasası faaliyetleri çerçevesinde; kadın ve dezavantajlı grupların eğitilerek bilinçlendirilmesi ve meslek sahibi olup istihdam edilmeleri sağlanacak.

Kadınların ve dezavantajlı vatandaşların topluma kazandırılmasına, kendi ayakları üzerinde durmalarına önem verdiklerini dile getiren Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Necdet Karasevda, "İstihdam faaliyetleri çerçevesinde imzaladığımız protokolle kadın ve engelli vatandaşlarımız topluma kazandırılıp kendi ayakları üzerinde dururken, Türkiye ekonomisine de katkı sağlayacaklar. İŞKUR olarak işsiz tüm vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.

Projeye giren vatandaşlar 6 ay boyunca kurs görecek ve akabinde işe yerleştirilecek. Kursa katılmaya hak kazananların 6 ay boyunca kursiyer zaruri ücreti ve genel sağlık sigortaları İŞKUR tarafından karşılanacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER