ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Eylül 2013 Perşembe 14:35

326 öğrenciye ücretsiz yemek bursu


Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde 2013-2014 eğitim öğretim yılında toplam 326 öğrenci ücretsiz yemek bursundan faydalanacak.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından belirlenen ücretsiz yemek bursu kontenjanlarında en fazla yemek bursu, 140 öğrenci ile Eğitim Fakültesine verilecek. Tüm fakülte ve yüksekokulları kapsayan yemek bursundan, en az kontenjan 1 kontenjan ile Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulu’na ayrıldı.

Diğer fakülte ve yüksekokullarda ise; Fen Edebiyat Fakültesi’ne 40, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne 20, İslami İlimler Fakültesi’ne 20, Eczacılık Fakültesi’ne 2, Meslek Yüksekokulu’na 50, Sağlık Yüksekokulu’na 10, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’na 10, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na 10 ve Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksek Okulu’na 3 kontenjan ayrıldı.

Tezsiz yüksek lisans öğrencisi, lisans ve ön lisans öğrencilerine verilecek olan burstan disiplin cezası alan öğrenciler ile ek süre öğrenim gören öğrenciler yararlanamayacak. Bursun son başvuru tarihi 4 Ekim’de sona erecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER