ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 11:14

23 Nisan’a kadar 2023 çocuğa giyim yardımı

23 Nisana kadar 2023 çocuğa giyim yardımı


Etimesgut Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla 'Bütün Çocuklar Gülsün' sloganıyla ilçedeki 2023 ihtiyaç sahibi aileler ile engelli ailelerin çocuklarını giydirecek.

23 Nisan’a kadar 2023 çocuğun giydirilmesi amaçlanıyor. Engelli çocuklar ve engelli ailelerin çocukları, evlerinden belediyenin servis araçlarıyla alınıp, yardım sonrası yine evlerine bırakılıyor. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Şefkateli Çarşısı’ndaki yardımları yerinde inceledi. Çocuklarla yakından ilgilenerek onları kendi elleriyle giydiren Demirel, pantolonundan ayakkabısına gömleğinden kabanına kadar tepeden tırnağa giyinen çocukların sevincine ortak oldu.

Başkan Demirel, Şefkateli Çarşısı’ndan yıl boyunca engelli ve ihtiyaç sahibi ailelerin yararlandığını belirterek, "Çarşımız randevu sistemiyle hizmet veriyor. Yoğun ve titiz bir çalışma yöntemiyle belirlediğimiz gerçek ihtiyaç sahibi ailelerimiz, randevu günlerinde çarşımıza gelerek gönüllerince alışveriş yapıyor. Çocuklarına istediklerini mağazadan alır gibi alıp deneyerek giydiriyorlar. Tamamen yeni kıyafet ve ayakkabılardan oluşan çarşımızdan, yıl boyunca binlerce ihtiyaç sahibi hemşehrimiz yararlanıyor." dedi.

Demirel, giyim yardımlarının yanı sıra gıda desteğinin de sürdüğünü hatırlatarak, gıda paketlerinin belediye görevlilerince ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine kadar ulaştırıldığını söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER