ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 16:09

16 yaş üstü bayanlara İngilizce öğrenme imkanı


Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ve 16 yaş üstündeki bayanlara, bulundukları mahallelerde bilgisayar kullanmayı öğreten Bursa Mobil Eğitim Projesi’nde (BUMEP) yeni dönem başvuruları online olarak alınmaya başlandı.

Gerek ev işleri gerekse çocukların bakımı gibi nedenlerle günlerinin büyük bölümünü oturdukları mahallelerde geçirmek zorunda kalan ev hanımlarının teknolojiye ayak uydurmaları, bilgisayar ortamında ders çalışan çocuklarına yardımcı olabilmeleri amacıyla hayata geçirilen BUMEP’te yeni dönem 6 Mayıs’ta başlıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin, vatandaşlar tarafından en fazla ilgi gösterilen hizmetlerinden olan bugüne kadar Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Kestel ve Gürsu’daki 69 mahallede toplam 4 bin 919 kursiyeri mezun eden BUMEP, 2013-2014 eğitim döneminde Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ile ortaklaşa hazırlanan Online Başvuru Sistemi'ne geçti. Kendi branşında eğitimli, tamamı bayanlardan oluşan bayan eğitmenleri ile ücretsiz bilgisayar ve internet eğitimleri veren BUMEP, bilgisayar eğitimlerinden yararlanmak isteyenler, www.bumep.org web sayfası üzerinde bulunan online başvuru formunu doldurarak kayıtlarını yaptırabilecek.

BUMEP’te her mahallede Pazartesi- alı ve Çarşamba-Perşembe günleri olmak üzere, haftada 2 gün eğitim verilirken, daha geniş kitlelere hizmet verilmesi amacıyla mobil eğitim araçları 10’a yükseltildi. Başvuru sayısının uygun olması halinde eğitimler Işıktepe, Çiftehavuzlar, Küplüpınar, Çirişhane, Tuna, Koğukçınar, Gülbahçe, Dikkaldırım, Ataevler, Alemdar, Fatihsultan Mehmet, Arabayatağı, Emirsultan, Hamitler, Kükürtlü, Hamidiye, Beşevler, Esentepe, Yunuseli ve Özlüce Mahalleleri arasından seçilen 10 mahallede başlatılacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER