ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 14:40

16 ülkeden 16 genç Mardin’de


Medeniyet Gençliği Hareketi ve Kayseri Uluslararası Öğrenciler Derneği'nin organizesi ile Mardin’e gelen gençler Uluslararası Stratejik Tahlil ve Araştırmalar Merkezi'ni (USTAD) ziyaret etti.

Aralarında kamu yönetimi, tarihçi, sosyolog ve ilahiyatçı akademisyenlerin bulunduğu ve Kazakistan, Azerbaycan, Filistin, Afganistan, Gine, Ürdün ile Cibuti vatandaşı 16 İslam ülkesinden gelen gençler, Mardin merkezli düşünce kuruluşu USTAD ve Mardin hakkında bilgi aldılar. USTAD sivil inisiyatif uzmanı Osman Yıldız’ın koordinesinde gerçekleşen ziyarette konuşan USTAD Başkanı Ahmet Akgül, diller ve dinler şehri Mardin’in dilleri ve renkleri farklı ama gönülleri bir çarpan böyle bir ekibi ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını açıkladı.

Mardin’den etkilendiklerini ifade eden misafir heyet, burada gördükleri ilgi ve şahit oldukları hoşgörünün İslam âlemi başta olmak üzere tüm dünya için örnek teşkil ettiğini söyledi. Mehmet Timurağaoğlu’nun da hazır bulunduğu ziyarette söz alan KUDER Başkanı Mücahit Bulut ve Medeniyet Gençliği Koordinatörü Yahya Koyun, bu ziyaretlerin dünya barışı ve İslam aleminde huzur için gayret eden kuruluşlar arasında güzel bir köprü görevi gördüğünü ve ilişkilerin artarak devam edeceğini ifade etti. İslam alemini bekleyen gelecek, İslam ülkelerinde Türkiye algısı, Mali ve Cibuti’de Müslümanların durumunun karşılıklı müzakere edildiği toplantı, USTAD Başkanı Akgül’ün, teşekkür konuşması ile sona erdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER