ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 16:13

155 engelli Rizelilerin ilgisini bekliyor


Pazar ilçesinde 155 zihinsel ve bedensel engellinin 24 saat hizmet gördüğü Özel Doğu Karadeniz Özürlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Rizelilerin ilgisini bekliyor.

Altı yıl önce hizmet amaçlı kurulan merkezde 155 zihinsel ve bedensel engelli hastaya 86 personel ile hizmet veriliyor. Hastaların tüm ihtiyaçlarının görüldüğü merkezde sosyolog, psikolog, sosyal hizmetler uzmanı ve hasta bakıcıları görev yapıyor. Burada engellilere çeşitli eğitimler veriliyor. Merkez, 13 yaş grubunun üzerindeki hastaların büyük bir bölümü için destek alırken, bir bölümüne ise Rize’de benzer başka bir kuruluş bulunmadığı için ücretsiz hizmet veriyor.

Hizmetler ile ilgili bilgi veren Özel Doğu Karadeniz Özürlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi Tevfik Hançeroğlu, “Bu tarz yerlere bir gün hepimizin veya bir yakınımızın ihtiyacı olabilir. Biz bu merkezi kar amacı gütmeden engelli vatandaşlarımıza hizmet verebilmek için kurduk. Bazı hastalarımıza hiçbir destek ve ücret almadan da hizmet veriyoruz. Kimsesiz olan bazı hastalarımızın, tüm bakımı, tedavileri, eğitimleri ve vefatları durumunda defin işlemlerini bile gönüllü olarak üstlendik. Burada bulanan insanların yaşları ilerlemiş olsa da içerisinde bulundukları durum itibari ile bazen çocuk kadar ilgi ve sevgiye muhtaç olabiliyorlar. Biz özellikle ilimizdeki sivil toplum kuruluşlarından zaman zaman merkezimizi ziyaret ederek bu insanlarımıza sevgilerini vermelerini istiyoruz." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER