ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2014 Cuma 13:54

15 ruhsatsız tabanca el geçirildi


Mersin Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü ekiplerinin ocak ayında 15 adet ruhsatsız tabanca ele geçirdiği bildirildi.

Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü'nün ocak ayı faaliyetleri ile ilgili İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 15 adet ruhsatsız tabanca, bu tabancalara ait 188 adet fişek, 11 adet kuru sıkı tabanca, 44 adet kuru sıkı fişek, 3 adet ruhsatsız tüfek, 20 adet fişek, 13 adet bıçak elde edildi. Araçlar üzerinde yapılan çalışmalarda, 292 araç kontrol edilerek, trafikten men ve yakalamalı olarak aranan 24 araca yasal işlem uygulandı.
376 motosiklet incelenirken bu motosikletlerden trafikten men ve yakalamalı olan 18 adet motosiklet, çalıntı olarak aranan 5 adet motosiklet ve çalıntı olarak aranan 5 adet elektrikli bisiklet elde edilerek gereği için ilgili birimlere teslim edildi.

Şüpheli 24 bin 855 şahsın UYAP ve GBT sorgulamaları yapıldı, bu şahıslardan aranan 189 şahıs ve yoklama kaçağı 179 şahıs yakalanarak haklarında gerekli işlemler yapılmak üzere ilgili birimlere teslim edildi. Okul, park ve bahçeler ile ara sokaklarda gençlerin ve öğrencilerin uyuşturucu ve uyarıcı maddelere ulaşmalarını önlemek, torbacı tabir edilen uyuşturucu madde satıcısı şüpheli şahısların yakalanmalarına yönelik yapılan çalışmalarda 2 kilo esrar, 24 gram eroin, 4 gram kokain ile 119 adet sentetik uyuşturucu tablet ele geçirildi.
Kaçak tütün mamüllerine yönelik çalışmalarda ise 4 bin 721 paket kaçak sigara elde edilirken 416 şüpheli hakkında gerekli yasal işlemler yapılmak üzere ilgili birimlere teslim edildi. Bu olaylar neticesinde yakalanan şüphelilerden elde edilen 4 bin 835 Türk Lirası para ve 40 dolar zapt edilerek gerekli yasal işlem yapıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER