ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 20:50

14 köye ulaşım sağlayacak

14 köye ulaşım sağlayacak


Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Işıklı köyünde Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Mudanya Belediyesi’nin birlikte yürüttüğü stabilize ve yol genişletme çalışmaları devam ediyor. 3 kilometrelik yolda yapılan çalışmalar ara yollarla birlikte 14 köye de ulaşımı sağlayacak.

Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, AK Parti İlçe Başkanı Kadir Kahraman ve partili yöneticilerle birlikte Işıklı köyündeki yol genişletme çalışmalarını yerinde inceledi. Işıklı köyü yolunda maden sahası olduğundan ağır tonajlı araçların geçişine uygun şekilde asfaltlama yapıldığını belirten Kadir Kahraman, şu an 5 metre genişliğinde olan yolun en geniş noktasının 12 metre, en dar noktasının da 7 metreye çıkarıldığını söyledi.

Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk ise yerel seçimlerle birlikte köylerin mahalleye dönüşeceğini belirterek, değişim öncesinde yasaların kendilerine verdikleri yetkiler kapsamında çöplerini toplayıp, ilaçlamalarını yaptıklarını, köylerde meydan, park gibi benzeri hizmetleri Mudanya Belediyesi olarak gerçekleştirmeye çalıştıklarını söyledi. Işıklı köyü yolunun genişletilmesi sırasında özel şahıs yerlerine müdahalelerin olabildiğini ifade eden Başkan Aktürk, belediyenin haritacıları ile gerekli ölçümleri yaptıracaklarını, çözümü yol değişikliği ya da bedelini ödeyerek mağduriyet oluşmasını engelleyeceklerini kaydetti. Başkanlar inceleme gezisinde vatandaşların yollarla ilgili önerilerini de dinledi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER