ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 15:42

1250 altın çocuk Şahika’da buluştu

1250 altın çocuk Şahikada buluştu


Şahika Eğitim Kurumları tarafından Rize il merkezinde ve Çayeli ilçesinde düzenlenen "Altın Çocuklar Yarışıyor" sınavı için 62 okuldan bin 250 öğrenci Şahika Eğitim Kurumları’nda buluştu.

Okul Müdürü İsmail Arabacı, yarışma sayesinde geleceğin mimarlarının ilkokul çağlarından itibaren gözlemlenebildiğini kaydetti. Çayeli Şahika Koleji tarafından düzenlenen “Altın Çocuklar Yarışıyor” sınavı, Çayeli, Pazar, Ardeşen, Fındıklı ilçelerinden gelen 1250 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.
Matematik, Türkçe derslerinden 20’şer Fen ve Teknoloji ve Sosyal Bilgiler derslerinden 15’şer soru olmak üzere toplam 70 adet soru soruldu. Yarışmaya katılan öğrenciler kendilerine tanınan 90 dakikalık süre zarfında bu soruları çözerek ipi önde göğüslemeye çalıştılar. Öğrenciler içeride ter dökerken velileri de bahçede çocuklarını heyecanla bekledi.

Yarışmaya katılan öğrenciler sürpriz hediyelerle ödüllendirildi. Ayrıca Altın Çocuklar Yarışıyor'da üstün başarı göstererek dereceye giren öğrenciler, sınıf öğretmenleri ve okulları 19 Mart’ta Çayeli Kültür Merkezi’nde yapılacak ödül töreniyle ödüllendirilecek.

Çayeli Şahika Koleji Müdürü İsmail Arabacı, gelişmiş ülkelerin ileri gitme sebeplerinin irdelendiğinde eğitimin öneminin açıkça ortaya çıktığını belirterek, ülkemizin daha ileri gitmesi için eğitime daha fazla önem vermemiz gerektiğini söyledi. Sınava giren öğrencilerin Rize'nin çeşitli ilçe ve beldelerinden gelmesinin memnuniyet verici olduğunu ve ev sahipliği yapmanın mutluluğunu hissettiklerini ifade eden Arabacı, "3. defa yapılan bu yarışmaya katılımın üst seviyede olması memnuniyet verici oldu." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER