ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 16:49

112 Acil Sağlık'ın kuruluşu kutlandı

112 Acil Sağlıkın kuruluşu kutlandı


 Bursa Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Sağlık Hizmetleri'nin 17. kuruluş yıl dönümü nedeniyle tören düzenledi.

Merinos Gölpark’ta gerçekleştirilen törene Vali Şahabettin Harput, Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Yavuz Baştuğ, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Resul Özbek, Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ve 112 çalışanları katıldı.

Törende konuşan Vali Şahabettin Harput, sağlığın önemine dikkat çekerek, şunları söyledi: “Bu birimde çalışan sevgili kardeşlerim, hayati bir hizmet yapıyorsunuz, kutsal bir hizmet yapıyorsunuz. Bir insanın hayatı bütün insanlığın hayatı kadar önemlidir. Öyle ki müdahaleye gittiğiniz bir trafik kazasında, yangında, hastalık ihbarında hiç ummadığınız bir yakınınızla karşı karşıya gelebiliyorsunuz. Onun için bu konudaki fedakarlığınız, hassasiyetiniz, görev anlayışınız ve sorumluluğunuz fevkalade önemli.”

AKAN: 50 İSTASYON, 67 AMBULANSLA HİZMET VERİYORUZ

Acil sağlık hizmetlerinin geldiği nokta hakkında bilgi veren Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, “1996 yılında hizmete girdiğimizde 6 ambulansımız vardı. Bugün 50 istasyon 67 ambulansa ulaşmış durumdayız. 3 personelle başladığımız hizmette bugün 800 personele ulaşmış durumdayız.” diye konuştu.

Dr. Akan, 2009 yılının sağlık hizmetlerinde dönüm noktası olduğuna dikkat çekerek, şöyle devam etti: “2009 yılı sadece istasyonların artışıyla ilgili bir milat değildir, acil sağlık hizmetlerinin sunumunda bir kritik eşiktir. Zira o yıllarda biz uçak ambulansımıza da helikopter ambulansımıza da kavuştuk. Şu an ilimizde bir helikopter ambulansı hizmet vermektedir. 67 ambulanslık filomuzda 4 adetli kar paletli ambulans, bir adet obez ve yoğun bakım ambulansı, bir adet 4 sedyeli ambulans da mevcuttur. Bugün Bursa 112, uluslararası hizmet veren bir kaliteye ulaşmıştır.” Konuşmaların ardından 112’nin çalışmalarında emeği bulunanlara plaket verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER