ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2014 Pazar 12:51

"10 yıl boyunca belediyeciliğin en güzel örneklerini sunduk"

"10 yıl boyunca belediyeciliğin en güzel örneklerini sunduk"


Seçim çalışmaları kapsamında Menderes’e giden Saadet Partisi (SP) İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı Mehmet Ali Özüdoğru, partisinin Menderes adayı Mehmet Alpat ile çeşitli programlara katıldı.

Düzenlenen kahvaltı programında konuşan Özüdoğru, Saadet Partisi’nin İzmir’deki 4 milyon insanın oyuna talip olduğunu, Milli Görüş’ün bütün insanlığın saadetini düşündüğünü ve bu yönde çalıştığını ifade etti. Kemalpaşa’da belediye başkanlığı yaptığı süre içinde 1 lira borç almadıklarını söyleyen Özüdoğru, şu anda Kemalpaşa Belediyesi’nin 36 milyon borcu olduğunu kaydetti. 10 yıl Kemalpaşa’da Milli Görüş belediyeciliğinin en güzel örneklerini sunduklarını vurgulayan Özüdoğru, “Bütçede 2 milyona yakın para bıraktık. 10 yıl hiçbir kuruma borçlanmadık. Sıfır borçla bıraktık. Bütçe dışında 30 milyon ek gelir sağladık. İşçimize en yüksek maaşı verdik. Bütün meclis kararlarımızı ortak karar olarak oy birliği ile aldık. Hiçbir evladımızı kışta, kıyamette bırakmadık. Bunlar Türkiye’de az rastlanan tablolardı.” dedi.

10 yıllık birikimlerini büyükşehir için kullanmak istediğini açıklayan Mehmet Ali Özüdoğru, hangi kesimden olursa olsun bütün insanlara karşı gönül yollarının açık olduğunu kaydetti.
İlçedeki esnafları dolaşarak görüşlerini ve projelerini anlatan Saadet Partisi Büyükşehir adayı Mehmet Ali Özüdoğru ve Menderes adayı Mehmet Alpat, Menderes Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu ve Belediye Başkanı Ergun Özgün’e nezaket ziyaretinde bulundu. Muharip Gaziler Derneği'ndeki gazilerle de görüşen Saadet Partili heyet, daha sonra ilçedeki kapalı pazar yerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Pazarcılarla sohbet eden Özüdoğru ve Alpat, akşam saatlerinde ise kahvehaneleri dolaşarak Saadet Partisi’nin belediyecilik esaslarını anlattılar.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER