ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 14:30

1 liralık tava izdihamı

1 liralık tava izdihamı


Kırıkkale'de bir işyeri Kadir Gecesi münasebetiyle müşterilerine değeri 10 - 15 lira olan teflon tavayı 1 liradan satacağını açıklayınca izdiham yaşandı.

Kırıkkale Ankara Caddesi'ndeki bir mağaza, mahalli gazeteler aracılığıyla Ramazan ayına özel indirimle normalde 10 TL olan teflon tavanın fiyatını 1 lira indirdiğini duyurdu. Bir kişiye sadece 1 tava verileceği de belirtilen ilanda, indirimin bir güne özel olduğu da açıklandı.

Sabahtan itibaren mağazaya gelmeye başlayan müşteriler, indirimli tavadan alabilmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Birkaç saat içinde ayrılan tavaların büyük bölümü tükendi. Müşterilerin tavalardan alabilmek için zaman zaman izdihama yol açmasından dolayı tezgâhtarlar zor anlar yaşadı. 1 liralık bin 500 adet ürün kısa sürede tükendi.

Mağaza sahibi Yaşar Ayyıldız, "Ramazan'da ailelere en çok lazım olan bir ürünü bir günlüğüne zararına da olsa satmak istedik. Normalde 10 lira olan tavaları 1 liraya satışa sunduk. Bunu yaparak, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine karınca kararınca destek olmaya çalıştık. Ayrıca insanların Kadir Gecesi'ni kutladık."dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER